Tłumaczenia w branżach technicznych i inżynieryjnych

ATET Translations wykonuje tłumaczenia certyfikatów zgodności, dopuszczeń i atestów a także wszelkich instrukcji serwisu i użytkowania maszyn. Delegujemy również tłumaczy ustnych na szkolenia dla operatorów i konserwatorów a także na uruchomienia z uczestnictwem personelu technicznego producenta. Nasze usługi świadczymy precyzyjnie i zgodnie z restrykcyjnymi wymogami certyfikatu ISO 17100 i z uwzględnieniem obowiązującej terminologii technicznej oraz ze zrozumieniem dla realiów pracy oraz oczekiwań naszych klientów.

Zgodnie z Dyrektywą Maszynową Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej wprowadzenie maszyny na rynek musi łączyć się z zapewnieniem dokumentacji w języku urzędowym kraju, w którym ma być użytkowana, zawierającej deklaracje zgodności oraz komplet instrukcji, także dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa ludzi – naszą pracę wykonujemy z pełną świadomością wymogów, jakie musi spełniać przetłumaczona przez nas dokumentacja.

Dlatego w ATET Translations zebraliśmy zespół składający się z tłumaczy oraz weryfikatorów odpowiedzialnych za kontrolę jakości o szerokich kompetencjach z zakresu przekładów technicznych. Dzięki temu tłumaczenia dokumentacji maszyn ciężkich wykonywane w naszym biurze są poprawne zarówno pod względem językowym, jak i merytorycznym, a także przystępne w codziennym użytkowaniu! W naszym biurze wykonujemy także usługi rozpoznawania tekstu, skanowania i tłumaczenia opisów rysunków technicznych oraz schematów, dzięki czemu możemy z segregatora zawierającego wydrukowaną, obcojęzyczną dokumentację stworzyć dokładnie odwzorowaną, edytowalną wersję cyfrową a następnie jej tłumaczenie.

Przykład doświadczenia naszego biura:

Od 12 lat współpracujemy z jednym z największych polskich importerów koparek, ładowarek oraz wózków widłowych. W tym czasie wykonaliśmy tłumaczenia niezbędne dla wprowadzenia na rynek przeszło 20 maszyn. Łącznie wykonaliśmy tłumaczenie i korektę przeszło trzech tysięcy stron dokumentacji, a dzięki systemowi zarządzania bazą słownictwa specjalistycznego poprzez przygotowane przez nas glosariusze, klient za każdym razem otrzymywał spójne terminologicznie tłumaczenia.

Jesteś zainteresowany tłumaczeniem?
Skorzystaj z błyskawicznej wyceny!