Transkrypcje nagrań

W ramach tłumaczeń audiowizualnych przeprowadzamy transkrypcje nagrań dźwiękowych i filmowych, będące pierwszym i najważniejszym etapem pracy zespołu tłumaczy nad projektami audio i wideo. Czym zatem będzie profesjonalna transkrypcja nagrań? Gdyby jednym zdaniem określić, na czym polega transkrypcja, należałoby określić ją formą zamiany słowa mówionego na pisane. Transkrypcji dokumentu dokonuje transkrybent, który w przypadku pracy z tekstem obcojęzycznym musi być oczywiście także profesjonalnym tłumaczem językowym.

Współpracujemy z doświadczonym zespołem transkrybentów, gotowym wykonać transkrypcję nagrań na najwyższym poziomie i zawsze w umówionym terminie.

Jak wykonujemy transkrypcję?

Opracowanie treści dzięki transkrypcji jest żmudnym, nie zawsze prostym zadaniem. W ATET wykorzystujemy zaawansowane narzędzia obróbki dźwięku, pozwalające na oczyszczenie oraz spowolnienie niewyraźnych bądź zniekształconych fragmentów treści nagrania. Sporządzenie transkrypcji staje się dzięki nim efektywne i daje pewność idealnego odwzorowania materiału. W przypadku trudności z rozszyfrowaniem fragmentów, transkrypcje nagrań realizowane są przy współpracy z native speakerami. Priorytetowo traktujemy także kwestie związane z bezpieczeństwem danych. Po transkrypcji pliki dźwiękowe i tekstowe są usuwane ze wszystkich nośników. 

Jesteś zainteresowany transkrypcją nagrań? Sprawdź, w jakim zakresie możemy Ci pomóc!

Rodzaje transkrypcji

Transkrypcja nagrań cyfrowych może zostać wykonana na dwa sposoby, jako:

  • transkrypcja pełna – w tej transkrypcji dźwięk zostaje dokładnie odwzorowany słownie, materiał zawiera pełny zapis wypowiedzi – ze wszystkimi zająknięciami, urwanymi zdaniami, powtórzeniami i innymi elementami nagranej wypowiedzi,
  • transkrypcja oczyszczona (transkrypcja standardowa) – transkrypcja stanowi uproszczony zapis wypowiedzi; zajmując się transkrypcją nagrań przygotowujemy tekst bez wtrąceń, zająknięć, powtórzeń i tym podobnych; w czasie bieżącym przeprowadzana jest również korekta niezbędna dla zrozumienia i uproszczenia treści.

Transkrypcje wywiadów, transkrypcja podcastów i inne!

Dzięki wysokiej efektywności pracy transkrybentów ATET możemy zaoferować naszym Klientom:

  • transkrypcje wywiadów,
  • transkrypcje podcastów,
  • transkrypcje filmów i podobnych materiałów.

Opracowanie nagrania podlegającego transkrypcji pozwala przygotować tekst służący na przykład do wydania e-booków czy też możliwy do odczytania przez specjalistyczne programy dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Jesteś zainteresowany tłumaczeniem?
Skorzystaj z błyskawicznej wyceny!